Basketbalisti USA sa v Riu trápili s Austráliou, rekordérom je Anthony

11.08.2016 Celý región

Rio de Janeiro 11. augusta (TASR) - Basketbalisti USA si na olympijskom turnaji v Riu de Janeiro pripísali na konto podľa očakávania tretie víťazstvo. V súboji A-skupiny sa ale proti Austrálii dlho trápili a ešte v záverečnej štvrtine prehrávali. Favorit však napokon zvládol koncovku lepšie a po triumfe 98:88 je na čele skupiny.

Carmelo Anthony sa stal novým rekordérom reprezentačného tímu USA. V dueli s Austráliou zaznamenal 31 bodov a dostal sa na čelo historických tabuliek strelcov na olympijských turnajoch, keď z prvej priečky zosadil LeBrona Jamesa. Pre hviezdu New Yorku Knicks je to v Riu už štvrtá olympiáda, odohral rekordných 26 duelov a má už spolu 289 bodov. Zápas s Austráliou odštartoval tromi úspešnými trojkami a ešte v prvej štvrtine potom prekonal historický zápis Jamesa. Ten si na OH v Aténach, Pekingu a Londýne pripísal spolu 273 bodov. Tretí v tabuľke je David Robinson (270), naledujú Michael Jordan (256) a Charles Barkley (231).

Francúzsko si vybojovalo druhé víťazstvo v základnej A-skupine olympijského basketbalu, keď v stredajšom súboji zdolalo po dramatickom priebehu Srbsko 76:75.

Senegal podľahol Kanade 58:68 v B-skupine turnaja žien

Basketbalistky Španielska zabudli na vysokú prehru s USA a v stredu na olympijskom turnaji v Rio de Janeiro zdolali Čínu 89:68. Líderkou víťazného družstva bola 32-bodová Alba Torrensová.

Obhajkyne titulu Američanky pokračujú v suverénnom ťažení B-skupinou. V stredu zdolali aj Srbsko a na turnaji zaznamenali tretiu výhru za sebou.

Senegal podľahol Kanade 58:68 v B-skupine olympijského turnaja žien. Rio de Janeiro, 10. augusta 2016.